Jak rozwiązywać captchy za pomocą rozpoznawania obrazów?


Jak rozwiązywać captchy za pomocą rozpoznawania obrazów?

Captcha to narzędzie służące do ochrony przed botami internetowymi. Jest to pole, zazwyczaj na końcu formularza, zawierające przesłany obrazek z literami i cyframi. Aby formularz został wysłany, użytkownik musi wpisać litery i cyfry zgodnie z tym, co widzi na obrazku. Captcha stanowi skuteczną przeszkodę dla botów, ale niestety może być uciążliwa dla ludzi. Dlatego warto znać sposoby na łatwiejsze rozwiązanie captchy.

Jednym z popularnych sposobów na rozwiązanie captchy jest posługiwanie się techniką OCR (Optical Character Recognition). Jest to technologia rozpoznawania tekstu z obrazków. Działa na takiej samej zasadzie, jak skaner, tyle że czyta nie tylko z pliku PDF, ale także z obrazka.

Skrótowiec OCR zdaje egzamin w rozpoznawaniu powszechnie stosowanych captch, ale niestety nie jest w stanie rozwiązać każdej z nich.

Warto posłużyć się zewnętrznym narzędziem do rozpoznawania captch. Jednym z takich narzędzi jest 2Captcha. Jest to serwis internetowy, który oferuje automatyczne rozwiązywanie captch. Wystarczy założyć konto w serwisie, przesłać obraz captchy, a system automatycznie rozwiąże ją za nas.

Innym sposobem na łatwiejsze rozwiązanie captchy jest posługiwanie się narzędziem reCAPTCHA od Google. Jest to technologia weryfikacji, która stosowana jest powszechnie w internecie. W przeciwieństwie do klasycznej captchy, reCAPTCHA polega na rozpoznaniu prostych obrazków, tj. czy na zdjęciu znajduje się zwierzę, czy budynek.

Podsumowując, rozwiązywanie captch za pomocą OCR lub zewnętrznych narzędzi może usprawnić pracę z formularzami internetowymi. Warto posłużyć się takimi narzędziami, zwłaszcza, gdy formularz zawiera wiele pól z captchami, które trzeba rozwiązać.

Udostępnij

Popularne Posty

Tagi