Świat loterii: najwyższe wygrane w historii Lotto

Świat loterii: najwyższe wygrane w historii Lotto

Loterie są popularne na całym świecie, dając tysiącom ludzi szansę na zmianę swojego życia za jednym zamachem. Od milionów do miliardów dolarów, sumy wygrywane w loteriach potrafią być imponujące. Oto kilka najwyższych wygranych w historii Lotto na świecie.

1. Mega Millions – 1,537 miliarda dolarów

W październiku 2018 roku szczęśliwy zwycięzca zgarnął oszałamiającą wygraną w wielokrajowej loterii Mega Millions. Nagroda wyniosła aż 1,537 miliarda dolarów, co jest najwyższą sumą w historii loterii. Zwycięzcą okazał się mieszkaniec stanu Południowej Karoliny.

2. Powerball – 1,586 miliarda dolarów

Kolejnym rekordzistą w kategorii najwyższej wygranej jest loteria Powerball. W styczniu 2016 roku trzech szczęśliwców podzieliło ogromną pulę w wysokości 1,586 miliarda dolarów. Wygrana była tak ogromna, że przedstawiciele loterii musieli udzielić specjalnych porad prawnych zwycięzcom.

3. EuroMillions – 210 milionów euro

Chociaż suma wygrana w EuroMillions nie dorównuje gigantycznym wygranych w Mega Millions i Powerball, to nadal jest ogromna. W październiku 2019 roku jedna osoba z Wielkiej Brytanii zgarnęła 210 milionów euro, co jest najwyższą sumą wygraną w tej europejskiej loterii.

4. National Lottery UK – 166 milionów funtów

Wśród najwyższych wygranych w historii loterii znajduje się również brytyjska National Lottery UK. W październiku 2010 roku parze, Dave i Angela Dawes, udało się zdobyć okrągłą sumę 166 milionów funtów. Wygrana zrewolucjonizowała ich życie i pozwoliła na spełnienie wielu marzeń.

Sumy wygrane w loteriach często są trudne do uwierzenia, ale to właśnie one sprawiają, że miliony ludzi na całym świecie próbują szczęścia w grach losowych. Choć szansa na wygraną jest mała, to zawsze istnieje nadzieja, że kolejny zwycięzca dołączy do grona graczy, którzy zmienili swoje życie dzięki loterii.

Udostępnij

Popularne Posty

Tagi